kontakt

Szybki kontakt

tel.
89 523 90 90

rejestracja od pn. do pt.
w godz. 9.00-20.00

Aktualności

Polska Nagroda Jakości

W dniu 11 listopada 2014 r. w Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody XX edycji konkursu Polskiej Nagrody Jakości.

więcej

Aktualności

NOWOŚĆ TERMOLEZJA - LECZENIE BÓLU PRZEWLEKŁEGO

 Co to jest termolezja?

Termolezja to innowacyjny sposób leczenia bólów kręgosłupa w...

więcej

Aktualności

Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości

 Podczas uroczystej Gali Jakości 07.11.2013r. na olsztyńskim zamku wręczono statuetki i wyróżnienia XIII edycji...

więcej
NOWOŚĆ TERMOLEZJA - LECZENIE BÓLU PRZEWLEKŁEGO

TERMOLEZJA – LECZENIE BÓLU

 

Co to jest termolezja?

 

Termolezja to innowacyjny sposób leczenia bólów kręgosłupa w przypadku, gdy zawodzi leczenie zachowawcze lub istnieją wyraźne przeciwwskazania do leczenia operacyjnego. Zabieg ten polega na termokoagulacji czuciowych zakończeń nerwowych. W tym celu używa się prądu elektrycznego o częstotliwości fal radiowych, dzięki działaniu którego możliwe jest zwalczanie przewlekłego bólu w obrębie dwóch sąsiednich zakończeń nerwowych.

 

Kiedy stosuje się zabieg termolezji?

 

Wskazaniem do wykonania termolezji są przewlekłe bóle kręgosłupa, często na tle zespołu przeciążeniowego stawów międzywyrostkowych, dolegliwości bólowe słabo reagujące na leczenie farmakologiczne, rehabilitacyjne lub wtedy, kiedy nie widzimy przekonujących wskazań do leczenia operacyjnego lub gdy jest ono przeciwwskazane. Termolezja stosowana jest także by uniknąć agresywniejszych metod leczenia chirurgicznego. Procedura ta może mieć również zastosowanie m.in. w coccygodynii, trigeminalgii (neuralgii nerwu trójdzielnego).

 

Jak przebiega zabieg termolezji?

 

Zabieg termolezji polega przede wszystkim na termicznym uszkodzeniu zakończeń nerwowych w obrębie stawów międzywyrostkowych lub odnogi przyśrodkowej rdzeniowej gałęzi grzbietowej. Dokonuje się tego przy użyciu prądu pulsacyjnego o częstotliwości radiowej (300–500 kHz). Temperatura wytworzona przez działanie prądu na końcu elektrody wynosi około 70 stopni Celsjusza. Czas ekspozycji to około 50 sekund.